Mezi žebry déšť PDF EPUB MOBI

Posted by


Radovan Jursa

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Hledáte knihu Mezi žebry déšť PDF? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Radovan Jursa? Přečtěte si knihy online na našem webu.

Naopak – redukce „zbytečných“ slov a celkové zhuštění přidává jeho veršům na síle působivosti. Použitá slova pak pečlivě vybírá z opravdu bohaté zásoby a s cizelérskou (či v jeho případě vzhledem k povolání kardiochirurga s chirurgickou) precizností k sobě tak, aby co nejpůsobivěji zobrazila vnitřnímu zraku pocit, který chce sdělit. Je to poezie silně pocitová, niterná, poezie sahající a zasazující do hlubin vědomí i povědomí. Je to poezie duše a mysli, které Jursa regeneruje a kultivuje, stejně jako ve své profesi rekonstruuje ten nejdůležitější a přitom nejsymboličtější orgán lidského těla. Jako by tušil, že srdce sebelépe fungující je bez úzkého vztahu s duší a myslí pouhým svalem.Nedílnou součástí sbírky jsou frotáže havířovské výtvarnice Ivony Vlčinské, tvořící s vybranými básněmi vzácnou symbiózu. Neilustrují, ale doplňují je tím, že vyjadřují to, co je za slovy. Jsou to kresby iluzivní, jen lehce se konečky prstů dotýkající s verši. Tak, jako se dotýkáme představ a prožitků svých a svých nejbližších. A tak se Jursova a Vlčinské sbírka dotýká nás.“>Druhá autorova básnická sbírka sestává výhradně ze čtyřverší, což ovšem autora nijak myšlenkově ani poeticky neomezuje.Naopak – redukce „zbytečných“ slov a celkové zhuštění přidává jeho veršům na síle působivosti. Použitá slova pak pečlivě vybírá z opravdu bohaté zásoby a s cizelérskou (či v jeho případě vzhledem k povolání kardiochirurga s…


Formát: EPUB.PDF.DOC.TXT.MOBI

AUTOR
Radovan Jursa
VELIKOST SOUBORU
8,97 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2012
JAZYK
Čeština
ISBN
9788072253630

Stažení celkem:433

Mezi žebry déšť PDF.pdf

Mezi žebry déšť PDF.epub


Tagy:
stáhnout Mezi žebry déšť PDF pdf zdarma kompletní
kniha Mezi žebry déšť PDF epub download
stáhnout e-kniha Mezi žebry déšť PDF mobi
Mezi žebry déšť PDF torrent
stáhnout Mezi žebry déšť PDF čeština zdarma
Mezi žebry déšť PDF číst on-line
Mezi žebry déšť PDF free download
Mezi žebry déšť PDF pdf torrent
stáhnout Mezi žebry déšť PDF mp3
audiokniha Mezi žebry déšť PDF off
stáhnout Mezi žebry déšť PDF zdarma
Mezi žebry déšť PDF kniha online PDF
koupit Mezi žebry déšť PDF zlevněné levný
Mezi žebry déšť PDF pdf|lit|epub|mobi
Mezi žebry déšť PDF kompletní PDF

Druhá básnická sbírka Radovana Jursy sestává výhradně ze čtyřverší, což ovšem… – Druhá básnická sbírka Radovana Jursy sestává výhradně ze čtyřverší, což ovšem autora nijak myšlenkově ani poeticky neomezuje. Naopak – redukce „zbytečných“ slov a celkové zhuštění přidává jeho veršům na síle působivosti.


Budeme hledat například Sony A7 ii a zadáme na eBay.com. Mezi prvními výsledky najdeme hlavně ty z USA. Pro ty je eBay.com národním trhem (zároveň je .com i globální verzí). Následně dostaneme další nabídky z lokálních verzí, které jsou ale vystaveny s možností mezinárodního zaslání.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *