Athénská ústava PDF EPUB MOBI

Posted by


Aristotelés

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Athénská ústava PDF! Na našem webu najdete knihu Athénská ústava PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Nerozsáhlý spisek popisuje vývoj a uspořádání athénské společnosti od mytických počátků až po demokratickou reformu a ústavní zřízení athénské obce v 2. pol. 4. století př. Kr. spolu s podrobným vykreslením úřednického aparátu a soudnictví. Pro poznání počátků demokracie jako systému správy státu má toto dílko mimořádnou poznatkovou hodnotu, umocněnou jeho autentičností.
Napsal-li je Aristotelés či někdo jiný, není z hlediska jeho obsahu podstatné, protože samo o sobě shrnuje takovou sumu informací o historii starověkých Athén a potažmo Řecka, která je řadí k nejdůležitějším odkazům antického písemnictví. Od doby prvního českého vydání se vynořily z hlubin archivů další zlomky textů, které původní text významně doplnily. Nový překlad prof. Pavla Olivy, předního znalce řecké antiky, který je v pořadí teprve druhým českým překladem Athénské ústavy, přináší poslední verzi doplněnou navíc o fragmenty z pozdějších autorů. Cenným obohacením této nové edice je rozsáhlý poznámkový aparát, usnadňující pochopení historických informací a termínů.“>Nejuniverzálnější duch antiky Aristotelés vynikal kromě originality myšlení i nesmírnou tvůrčí potencí. Za svůj život napsal nesčíslné množství odborných i vzdělávacích spisů a pojednání, z nichž se dochovala pouze část; i ta však čítá 47 titulů. Patří k nim též Athénská ústava, ač právě u ní mnozí badatelé dodnes pochybují o Aristotelově skutečném…


Formát: PDF.EPUB.TXT.DOC.MOBI.FB2

AUTOR
Aristotelés
VELIKOST SOUBORU
5,75 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2004
JAZYK
Čeština
ISBN
9788086410487

Stažení celkem:535

Athénská ústava PDF.pdf

Athénská ústava PDF.epub


Tagy:
stáhnout Athénská ústava PDF pdf zdarma kompletní
kniha Athénská ústava PDF epub download
stáhnout e-kniha Athénská ústava PDF mobi
Athénská ústava PDF torrent
stáhnout Athénská ústava PDF čeština zdarma
Athénská ústava PDF číst on-line
Athénská ústava PDF free download
Athénská ústava PDF pdf torrent
stáhnout Athénská ústava PDF mp3
audiokniha Athénská ústava PDF off
stáhnout Athénská ústava PDF zdarma
Athénská ústava PDF kniha online PDF
koupit Athénská ústava PDF zlevněné levný
Athénská ústava PDF pdf|lit|epub|mobi
Athénská ústava PDF kompletní PDF

Nerozsáhlý spisek popisuje vývoj a uspořádání athénské společnosti od mytických počátků až po demokratickou reformu a ústavní zřízení athénské obce v 2. polovině 4. století př. Kr. spolu s podrobným vykreslením úřednického aparátu a soudnictví.


Nerozsáhlý spisek popisuje vývoj a uspořádání athénské společnosti od mytických počátků až po demokratickou reformu a ústavní zřízení athénské obce v 2. polovině 4. století př. Kr. spolu s podrobným vykreslením úřednického aparátu a soudnictví.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *