STÁHNOUT / DOWNLOAD Zakletí slov I. PDF PDF EPUB MOBI

Posted by


Jakub Deml

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Zakletí slov I. PDF! Na našem webu najdete knihu Zakletí slov I. PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Básník a revoltující katolický kněz Jakub Deml (20. 8. 1878 v Tasově–10. 2. 1961 v Třebíči), řečeno s Bedřichem Fučíkem „neohrabaný, mohutný balvan, trčící z české literatury“, v ní má velmi nejednoznačné postavení. Ačkoli napsal více než sto zdánlivě spolu nesouvisejících knih, je pro jedny „neviditelným“ nedůtklivým regionálním grafomanem pochybného charakteru, pro další neskutečným básnickým zjevením, vládnoucím zázračnou, absolutně svobodnou obrazotvorností, a zbytek ho buď nezná, nebo je jim zcela lhostejný. Svou láskou ke všemu živému, obrazností stvářející a obnovující svět, nevšední autobiografičností a „pohrdáním“ zásadami tradiční literární kompozice přiznaně či „na zapřenou“ inspiroval řadu českých básníků, svým vášnivým vzdorem a leckdy nenávistností získal mnoho odpůrců. Leč dobové spory, nedorozumění a polemiky odvál čas a zůstává dílo: jedno z největších v české poezii 20. století.“>Dvojsvazkový výbor z díla Jakuba Demla obsahuje texty od první knihy básní až po rukopisné texty z posledních let básníkova života.
Básník a revoltující katolický kněz Jakub Deml (20. 8. 1878 v Tasově–10. 2. 1961 v Třebíči), řečeno s Bedřichem Fučíkem „neohrabaný, mohutný balvan, trčící z české literatury“, v ní má velmi nejednoznačné postavení….


Formát: MOBI.PDF.EPUB.DOC.TXT.RTF

AUTOR
Jakub Deml
VELIKOST SOUBORU
3,27 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2006
JAZYK
Čeština
ISBN
9788073418137

Stažení celkem:569

Zakletí slov I. PDF.pdf

Zakletí slov I. PDF.epub


Tagy:
stáhnout Zakletí slov I. PDF pdf zdarma kompletní
kniha Zakletí slov I. PDF epub download
stáhnout e-kniha Zakletí slov I. PDF mobi
Zakletí slov I. PDF torrent
stáhnout Zakletí slov I. PDF čeština zdarma
Zakletí slov I. PDF číst on-line
Zakletí slov I. PDF free download
Zakletí slov I. PDF pdf torrent
stáhnout Zakletí slov I. PDF mp3
audiokniha Zakletí slov I. PDF off
stáhnout Zakletí slov I. PDF zdarma
Zakletí slov I. PDF kniha online PDF
koupit Zakletí slov I. PDF zlevněné levný
Zakletí slov I. PDF pdf|lit|epub|mobi
Zakletí slov I. PDF kompletní PDF

Zakletí slov II. (2006) Výbor z veršů a básní v próze. Druhý díl dvojjsvazkového výboru z díla Jakuba Demla, který obsahuje texty od první knihy básní až…


Denně více než 30 000 prodaných položek a každou vteřinu nové nabídky. U nás nakoupíte nebo prodáte, co potřebujete! Postaráme se o bezpečné a pohodlné obchodování.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *