Stáhnout Čas srdce: korespondence PDF

Posted by


Ingeborg Bachmannová,Paul Celan

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Čas srdce: korespondence PDF! Na našem webu najdete knihu Čas srdce: korespondence PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

V kapitolách o německy psané lyrice po druhé světové válce se jejich jména objevují na předních místech, často vedle sebe. Bachmannová a Celan netvořili ovšem životní ani autorskou dvojici v běžném smyslu. Společně strávený čas by se u nich dal počítat na měsíce, ale pro životní rozvrh i vlastní tvorbu hráli jeden pro druhého nesmírně významnou roli.
„Vyměňují si dopisy, které němě křičí, aby byly čteny jinak. Bachmannová a Celan, plaší fanatici přesnosti v myšlení i v životě, v zoufalství i v lásce. Nikdy nepíší bez rizika. Sentimentalita je jim cizí. Vysilují se větami, jež musejí překonat, aby přesně vystihli konstantu svého proměnlivého vztahu i světa dvacátého století. Spojuje je boj o jazyk. Jejich vztah je vztahem vzájemného krajního napětí. S železnou pravidelností se střídají fáze důvěrné a láskyplné blízkosti, sebezáchovné distance a útěků. Celan požaduje oporu, aniž sám, bolavý skutečností a skutečnost hledající, nějakou poskytne. Bachmannová zůstává nechráněna, v každodenní válce bojuje sama, což nejlépe dokumentuje její vztah k Celanovi a Maxi Frischovi. I v této korespondenci se vede válka, na poli uhájení svého ‚jazyka‘, své ‚řeči‘, svého ‚území‘. Bachmannová i Celan se vymaňují z frází literárních i politických, které jsou vlastní každé zemi. Boj o slova je namáhavý; nikdy nepíší pouze slova, pracují na celku životního díla. Tato fascinující korespondence vyžaduje odstup, aby do mysli nevypálila slepou skvrnu, abychom se nestali zoufalými nevolníky neslyšného tikotu nezkrotných srdcí.“Radka Denemarková“>Korespondence Ingeborg Bachmannové a Paula Celana počíná v roce 1948, v době jejich prvního setkání a odloučení, a na největší intenzitě nabývá o devět let později, kdy pro ně znovu nastává „čas srdce“. Rozhovor se s obtížemi přenáší přes temnou dobu Celanova ochromení gollovskou aférou a ustává teprve v druhé polovině šedesátých let, kdy oběma…


Formát: EPUB.PDF.DOC.TXT.MOBI

AUTOR
Ingeborg Bachmannová,Paul Celan
VELIKOST SOUBORU
1,39 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2013
JAZYK
Čeština
ISBN
9788087377215

Stažení celkem:256

Čas srdce: korespondence PDF.pdf

Čas srdce: korespondence PDF.epub


Tagy:
stáhnout Čas srdce: korespondence PDF pdf zdarma kompletní
kniha Čas srdce: korespondence PDF epub download
stáhnout e-kniha Čas srdce: korespondence PDF mobi
Čas srdce: korespondence PDF torrent
stáhnout Čas srdce: korespondence PDF čeština zdarma
Čas srdce: korespondence PDF číst on-line
Čas srdce: korespondence PDF free download
Čas srdce: korespondence PDF pdf torrent
stáhnout Čas srdce: korespondence PDF mp3
audiokniha Čas srdce: korespondence PDF off
stáhnout Čas srdce: korespondence PDF zdarma
Čas srdce: korespondence PDF kniha online PDF
koupit Čas srdce: korespondence PDF zlevněné levný
Čas srdce: korespondence PDF pdf|lit|epub|mobi
Čas srdce: korespondence PDF kompletní PDF

Apokalypsa v Karpatech: Boje na Dukle bez cenzury a legend Karel Richter kniha


Čas srdce – korespondence – Bachmannová Ingeborg, Celan Paul, Korespondence Ingeborg Bachmannové a Paula Celana počíná v roce 1948, v době jejich prvního setkání a odloučení, a na největší intenzitě nabývá o devět let později, kdy pro ně znovu nastává „čas srdce“.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *