STÁHNOUT / DOWNLOAD Dobyvatel světa PDF PDF EPUB MOBI

Posted by


Karel Richter

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Hledáte knihu Dobyvatel světa PDF? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Karel Richter? Přečtěte si knihy online na našem webu.

Novinka o Alexandrovi Velikém se od většiny jiných publikací, zasvěcených tomuto tématu, liší tím, že její autor se nespokojuje pouze s odbornou dějepisnou výpovědí o velikých a někdy téměř nadlidských činech mladého makedonského krále, který porážel své řecké, perské i indické odpůrce v bitvách, jejichž vítězné zakončení se zdálo nemožné. S hlubokým prožitkem historických fakt barvitě líčí Alexandra v přesvědčivě životné podobě jako člověka neobyčejně schopného, vynikajícího silou, moudrostí i velkorysostí svých plánů na dobytí světa a vytvoření veliké říše blahobytu a rovnosti národů, ale dokáže jej stejně tak postihnout ve slabých chvilkách lidské nedokonalosti, nemoudrých rozhodnutí, pochybností, přehmatů i zavrženíhodných skutků. Nabízí také čtenáři možnost proniknout do Alexandrových nejintimnějších prožitků a citových vzplanutí, umožňuje vidět ho ve věrohodném prolínání nadprůměrných schopností, vyvěrajících z jeho mimořádné fyzické i duševní vyspělosti a vzdělanosti, a zhoubných sklonů, vzkypění vášní, a nakonec i v citovém vzplanutí veliké lásky, která mu umožňuje povznést se nad pouhé tělesné rozkošnictví.
Hrdina je velký starověký vojevůdce a vladař, ale zůstává člověkem ve vší úplnosti lidské podstaty, i když sám začínal s rostoucími úspěchy podléhat samolibému přesvědčení, že je bohem. Z tohoto omylu jej vyvedla až předčasná smrt.
Kniha je beletrizovaným vylíčením dramatických událostí zrodu makedonského království, jehož mocenský vzestup dovršil král Filip II. Makedonský svými výboji do sousedních knížectví a nakonec i ovládnutím Řecka, jež sjednotil v rámci Korintského spolku k plánovanému tažení proti Persii. Těsně před odchodem do války byl však při svatbě své dcery Kleopatry zavražděn příslušníkem své tělesné stráže. Kdo stál za tímto atentátem není dodnes spolehlivě objasněno. Podezírána byla i zavržená královna Olympia, matka Alexandra, následníka trůnu, kterého Filip počal zatlačovat do pozadí, a sám Alexandr, jemuž Filipova smrt otevřela cestu k moci.
Kniha zobrazuje cestu Alexandra I. Makedonského k ovládnutí celé perské říše a sleduje jeho vzrušující osudy až k okamžikům náhlé smrti.“>Novinka o Alexandrovi Velikém se od většiny jiných publikací, zasvěcených tomuto tématu, liší tím, že její autor se nespokojuje pouze s odbornou dějepisnou výpovědí o velikých a někdy téměř nadlidských činech mladého makedonského krále, který porážel své řecké, perské i indické odpůrce v bitvách, jejichž vítězné zakončení se zdálo nemožné. S…


Formát: PDF.EPUB.TXT.DOC.MOBI.FB2

AUTOR
Karel Richter
VELIKOST SOUBORU
2,75 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2010
JAZYK
Čeština
ISBN
9788087027813

Stažení celkem:232

Dobyvatel světa PDF.pdf

Dobyvatel světa PDF.epub


Tagy:
stáhnout Dobyvatel světa PDF pdf zdarma kompletní
kniha Dobyvatel světa PDF epub download
stáhnout e-kniha Dobyvatel světa PDF mobi
Dobyvatel světa PDF torrent
stáhnout Dobyvatel světa PDF čeština zdarma
Dobyvatel světa PDF číst on-line
Dobyvatel světa PDF free download
Dobyvatel světa PDF pdf torrent
stáhnout Dobyvatel světa PDF mp3
audiokniha Dobyvatel světa PDF off
stáhnout Dobyvatel světa PDF zdarma
Dobyvatel světa PDF kniha online PDF
koupit Dobyvatel světa PDF zlevněné levný
Dobyvatel světa PDF pdf|lit|epub|mobi
Dobyvatel světa PDF kompletní PDF

Dobyvatel světa detailně popisuje tehdejší situaci v Řecku, Makedonii a částečně i v Persii, a pro pochopení kontextu se nejdříve zabývá životem Alexandrova otce Filipa II. Makedonského (i když není vůbec jisté, že to byl jeho biologický otec). Alexandr je v knize vylíčen v reálném světle.


Novinka o Alexandrovi Velikém se od většiny jiných publikací, zasvěcených tomuto tématu, liší tím, že její autor se nespokojuje pouze s odbornou

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *