STÁHNOUT / DOWNLOAD Selský baroko PDF PDF EPUB MOBI

Posted by


Jiří Hájíček

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Selský baroko PDF! Na našem webu najdete knihu Selský baroko PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Příběh začíná zdánlivě nenápadně jednoho horkého léta v zámeckém parku v Třeboni. Pavel Straňanský je genealog, který sestavuje v archivech rodokmeny, většinou pro zámožné emigranty, kteří ve staré vlasti hledají své kořeny. Jedna neobvyklá zakázka jej však přivádí do historie poměrně nedávné a před Pavlem náhle vyvstává příběh vesnické krásky Rozálie Zandlové a sedláků z obce Tomašice.
Osamělý hledač putuje po jihočeském venkově, aby ze zápisů starých kronik a výpovědí pamětníků postupně rekonstruoval příběh udání, které v 50. letech přivedlo několik sedláků do vězení. Vše se však stále více zamotává a Pavel zjišťuje, že jeho téměř detektivní pátrání, které jej přivádí až do žhavé současnosti, namísto jasných odpovědí vyvolává jen další otázky. A ty zůstávají vlastně stále stejné, ať se jedná o příběh starý padesát let nebo několik týdnů. Jak by měl člověk zacházet s vinou, pomstou, odpuštěním? Jakou moc má nad námi minulost?“>V beletrii posledních let se najde jen málo knih, které by se zabývaly naší nedávnou minulostí, a není snad jediné, jejímž tématem by bylo období kolektivizace vesnice v 50. letech. V novele Selský baroko se o takovou historickou reflexi pokouší Jiří Hájíček (1967), autor generace, která vyrůstala dávno po tomto temném období selských procesů….


Formát: PDF.EPUB.TXT.DOC.MOBI.FB2

AUTOR
Jiří Hájíček
VELIKOST SOUBORU
6,56 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2005
JAZYK
Čeština
ISBN
9788072941643

Stažení celkem:387

Selský baroko PDF.pdf

Selský baroko PDF.epub


Tagy:
stáhnout Selský baroko PDF pdf zdarma kompletní
kniha Selský baroko PDF epub download
stáhnout e-kniha Selský baroko PDF mobi
Selský baroko PDF torrent
stáhnout Selský baroko PDF čeština zdarma
Selský baroko PDF číst on-line
Selský baroko PDF free download
Selský baroko PDF pdf torrent
stáhnout Selský baroko PDF mp3
audiokniha Selský baroko PDF off
stáhnout Selský baroko PDF zdarma
Selský baroko PDF kniha online PDF
koupit Selský baroko PDF zlevněné levný
Selský baroko PDF pdf|lit|epub|mobi
Selský baroko PDF kompletní PDF

Selský baroko od známého a velice dobrého spisovatele Jiřího Hajíčka je kniha, kterou podle mě zná už každý. A to i díky tomu, že tahle kniha už na mnoha školách patří dnes do takzvané , tolik oblíbené „povinné četby- literatury“. Já si tuhle knihu rozhodla přečíst „dobrovolně“ a mohu ji vřele doporučit.


V novele Selský baroko se o takovou historickou reflexi pokouší Jiří Hájíček (1967), autor generace, která vyrůstala dávno po tomto temném období selských procesů. Příběh začíná zdánlivě nenápadně jednoho horkého léta v zámeckém parku v Třeboni.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *