Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF EPUB MOBI

Posted by


Anna Blažíčková

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Hledáte knihu Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Anna Blažíčková? Přečtěte si knihy online na našem webu.

V prvním plánu této prózy vypráví Anna Blažíčková o svém životě v partnerském svazku s Přemyslem Blažíčkem (1932–2002), předním českým literárním vědcem. Ve skutečnosti jí tento námět slouží jako východisko k hluboké reflexi vlastního osobnostního zrání, průběhu jejího života i veřejných událostí ve dvacátém století od čtyřicátých let až do současnosti. Autorka, sama zakotvena v literatuře jako spisovatelka a literární historička, vypráví na první pohled v náhodném časovém sledu o začátcích vlastního manželství, poté o prvním setkání s Blažíčkem, o vysokoškolských studiích v polovině padesátých let, o dětství a dospívání v Bechyni, o dětství vlastních potomků v Praze, o Ústavu pro českou literaturu, o vlastní nemoci apod. V textu se ale s uplývajícími stránkami postupně prosazuje jistá vnitřní logika vyprávění, která nad lineární průběh životních a dějinných událostí staví důležitější „život paměti“, jež se neřídí časovým sledem, nýbrž intenzitou vybavovaných událostí a sjednocujícím věcným, jemně ironickým stylem.
Anna BLAŽÍČKOVÁ (roz. Petráčková, nar. 24. 4. 1933 ve Vodňanech), spisovatelka, bohemistka a lexikografka. V letech 1946–1949 navštěvovala gymnázium v Táboře, dokončila je v Týně nad Vltavou roku 1952. Její přihláška ke studiu na Filosofické fakultě UK v Praze byla zamítnuta z důvodů náboženského založení rodiny a neústupného chování autorčina otce, který odmítal vstoupit do zemědělského družstva. Byla ale přijata k tříletému studiu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích (absolvovala 1955). Následně směla v letech 1955–1958 pokračovat ve studiu češtiny a ruštiny na pražské Filosofické fakultě UK. V letech 1958–1964 vyučovala na středních školách ve Voticích, Vlašimi a v Praze. Roku 1964 odešla na mateřskou dovolenou a poté byla zaměstnávána pouze externě. Spolupracovala s Památníkem národního písemnictví, Maticí slovenskou a Ústavem pro českou a světovou literaturu. Je spoluautorkou hesel v Lexikonu české literatury 1–3 (1985, 1993, 2000), Slovníku české literatury 1970–1981 (1985), Slovníku českých spisovatelů od roku 1945 (1995, 1998) a Slovníku českých spisovatelů (2000). Z knižně nezveřejněného souboru Čekání v zástupu publikovala povídky Buď vůle tvá (Pěší zóna, č. 4/1999), Babička se vrátila a Momentka (Revolver Revue, č. 56/2004, tamtéž vyšel také rozhovor s autorkou). Knižně vyšly pohádky a novely pro děti Směr Červený Újezd (1986), Kdo nesází, nevyhraje aneb Dostane se Honza k počítači (1988), Zvířecí pohádky (2007) a Neomluvené hodiny (2008). Vzpomínkovou prózu Psí víno autorka dopsala roku 1983, vydala ji v roce 1992 (2., přehlédnuté vydání Triáda 2010). Další vzpomínková kniha, s názvem Teď něco ze života, vychází v Triádě v roce 2012 – viz krátkou ukázku zde.“>V prvním plánu této prózy vypráví Anna Blažíčková o svém životě v partnerském svazku s Přemyslem Blažíčkem (1932–2002), předním českým literárním vědcem. Ve skutečnosti jí tento námět slouží jako východisko k hluboké reflexi vlastního osobnostního zrání, průběhu jejího života i veřejných událostí ve dvacátém století od čtyřicátých let až do…


Formát: MOBI.PDF.EPUB.DOC.TXT.RTF

AUTOR
Anna Blažíčková
VELIKOST SOUBORU
10,23 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2012
JAZYK
Čeština
ISBN
9788087256879

Stažení celkem:492

Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF.pdf

Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF.epub


Tagy:
stáhnout Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF pdf zdarma kompletní
kniha Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF epub download
stáhnout e-kniha Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF mobi
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF torrent
stáhnout Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF čeština zdarma
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF číst on-line
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF free download
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF pdf torrent
stáhnout Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF mp3
audiokniha Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF off
stáhnout Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF zdarma
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF kniha online PDF
koupit Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF zlevněné levný
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF pdf|lit|epub|mobi
Teď něco ze života: Kniha vzpomínek PDF kompletní PDF

Kniha života je nádherné a … od 80 Kč . Koupit nejlevněji Porovnat ceny. Kosmická kniha. O vzniku života . Autor zkoumá přímé zkušenosti rozšířeného stavu vědomí a proces znovuspojení s vyšším já. … Anna Blažíčková: Teď něco ze života – Kniha vzpomínek …


Kniha Teď něco ze života(Anna Blažíčková) za skvělou cenu v internetovém knihkupectví moja-kniha.cz. Objevte i další knihy nejlevnější na internetu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *