Stáhnout O údělu člověka PDF

Posted by


William Somerset Maugham

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Hledáte knihu O údělu člověka PDF? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je William Somerset Maugham? Přečtěte si knihy online na našem webu.

Hrdinu sledujeme od dětství až do doby, než začne působit jako lékař a v obětavé práci pro druhé nachází smysl života a východisko z bludného kruhu, ve kterém uvízl. Vypravěč provází Philipa nejen různými etapami jeho života na přelomu 19. a 20. století, ale také s ním cestuje po různorodých částech Evropy: od konzervativní Anglie přes vážné Německo až po bohémskou Francii. Jednu z hlavních linií příběhu tvoří intenzivní milostný vztah hlavního hrdiny k povrchní dívce, která ho trápí a neváhá jím manipulovat.
Hrdinův život je paralelou k pocitům a pochybnostem celé mladé generace z přelomu století, tedy epochy secese, kterou se Maughamovi podařilo skrze Philipovo nitro autenticky vylíčit. Zároveň dokázal s dokonalou znalostí lidské psychiky popsat vzdálená zákoutí lidské duše a hledání i zrání mladého člověka.“>Částečně autobiografický román je vrcholným dílem jednoho z nejvýznamnějších anglických romanopisců 20. století. Líčí osudy Philipa Careyho, jemného a citlivého mladého muže s tělesnou vadou, který trpí tíživými pocity méněcennosti.
Hrdinu sledujeme od dětství až do doby, než začne působit jako lékař a v obětavé práci pro druhé nachází smysl…


Formát: MOBI.PDF.EPUB.DOC.TXT.RTF

AUTOR
William Somerset Maugham
VELIKOST SOUBORU
8,26 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2019
JAZYK
Čeština
ISBN
9788072604227

Stažení celkem:258

O údělu člověka PDF.pdf

O údělu člověka PDF.epub


Tagy:
stáhnout O údělu člověka PDF pdf zdarma kompletní
kniha O údělu člověka PDF epub download
stáhnout e-kniha O údělu člověka PDF mobi
O údělu člověka PDF torrent
stáhnout O údělu člověka PDF čeština zdarma
O údělu člověka PDF číst on-line
O údělu člověka PDF free download
O údělu člověka PDF pdf torrent
stáhnout O údělu člověka PDF mp3
audiokniha O údělu člověka PDF off
stáhnout O údělu člověka PDF zdarma
O údělu člověka PDF kniha online PDF
koupit O údělu člověka PDF zlevněné levný
O údělu člověka PDF pdf|lit|epub|mobi
O údělu člověka PDF kompletní PDF

O údělu člověka je hluboce dojemný román. Ruth Franklinová, The New Yorker. Přestože osobní zkušenost a vlastní prožitek v románu jasně převažují, nešlo Maughamovi o román výlučně autobiografický. Pravda autorova života a konfabulace se dokonale prolínají.


V románech pracoval s naturalistickou poe­tikou, ironií a propracovanou psychologií postav. Jádro jeho rozsáhlého díla tvoří částečně autobiografický román O údělu člověka (1915), z dalších je to např. Odsouzen k útěku (1932) a Julie, ty jsi kouzelná (1937). Své náměty čerpal mj. z četných cest po Evropě, Asii …

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *