Stáhnout Kostnice PDF

Posted by


Aleš Svoboda

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Kostnice PDF! Na našem webu najdete knihu Kostnice PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Objasňuje také historii kostela sv. Jakuba a někdejšího svatojakubského hřbitova, zvyky, rituály a další zajímavosti, související s pohřbíváním na jednom z největších městských hřbitovů v Brně.
Publikace dále přináší informace o archeologických i antropologických nálezech uskutečněných v celémprůběhu stavebních prací a přípravy expozic. Detailně seznamuje s důvody,které vedly odborníky a historiky k rozhodnutí tuto výjimečnou a svým způsobem bizarní expozici zřídit a zachránit ji tak před zničením.
Nadčasovost této historické památky popisuje nejen z pohledu materiálního, ale především z pohledu duchovního rozměru, který brněnskou Kostnici povyšuje na mimořádný a zcela ojedinělý artefakt s neobyčejnou vypovídací hodnotou.“>Kniha Kostnice u sv. Jakuba popisuje chronologii objevení podzemních prostor historického osária v roce 2001 a jeho postupné úpravy, které vedly v roce 2012 ke zpřístupnění celého komplexu veřejnosti.
Objasňuje také historii kostela sv. Jakuba a někdejšího svatojakubského hřbitova, zvyky, rituály a další zajímavosti, související s pohřbíváním na…


Formát: MOBI.PDF.EPUB.DOC.TXT.RTF

AUTOR
Aleš Svoboda
VELIKOST SOUBORU
10,99 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2014
JAZYK
Čeština
ISBN
9788073901950

Stažení celkem:462

Kostnice PDF.pdf

Kostnice PDF.epub


Tagy:
stáhnout Kostnice PDF pdf zdarma kompletní
kniha Kostnice PDF epub download
stáhnout e-kniha Kostnice PDF mobi
Kostnice PDF torrent
stáhnout Kostnice PDF čeština zdarma
Kostnice PDF číst on-line
Kostnice PDF free download
Kostnice PDF pdf torrent
stáhnout Kostnice PDF mp3
audiokniha Kostnice PDF off
stáhnout Kostnice PDF zdarma
Kostnice PDF kniha online PDF
koupit Kostnice PDF zlevněné levný
Kostnice PDF pdf|lit|epub|mobi
Kostnice PDF kompletní PDF

Kostnice. Expozice z historie kostela sv. Václava a kostnice. Při novostavbě gotického kostela sv. Václava na počátku 15.stol. byla poloha kněžiště ve svahu vyrovnána založením několika krypt. Nejvýznamnější z těchto krypt je tzv. Lobkovická hrobka.


Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi – ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *