STÁHNOUT / DOWNLOAD Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF PDF EPUB MOBI

Posted by


Jan Sokol

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF! Na našem webu najdete knihu Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Předkládaná kniha je souhrnem úvah k tématu filosofické antropologie, jež autor původně přednesl v rámci přednáškových kurzů pro budoucí učitele a vychovatele na Karlově univerzitě v Praze. Sestává ze tří částí, které se liší hlediskem i metodou. První část shrnuje to nejdůležitější, co o člověku a jeho vývoji říkají různé dílčí vědy o člověku, počínaje fyzickou antropologií přes etologii, embryologii, etnologii, psychologii, sociologii až po jazykovědu a kulturní antropologii. Zahrnuje tedy to, co lze o člověku a jeho vývoji konstatovat a doložit vědeckou, tj. objektivující metodou. Usiluje přitom hlavně o to, uvést výsledky a názory různých věd o člověku do souvislostí, které snad umožní porozumět povaze člověka hlouběji. Druhá část je naproti tomu věnována soustavnému výkladu naší lidské zkušenosti, tedy mé vlastní zkušenosti se sebou samým. Všímá si věcí, které „všichni víme“, věcí, které není možné nijak dokázat – leda právě odvoláním na naši společnou zkušenost. Výklad je tu tedy převážně filosofický a fenomenologický. Také třetí část je převážně filosofická: všímá si toho, jak se setkáváme s druhými lidmi. Je totiž pro člověka charakteristické, že se stává osobou právě jen v jakési oklice, že se k sobě dostává oklikou přes druhého. Jako se člověk rodí jen přičiněním jiných, stává se sám sebou zprvu pouze tak, že „napodobuje“ rodiče a sourozence, učí se přebírat, vstupovat do jejich rolí. Pokud se výchova podaří, přijde okamžik, kdy dosavadní dítě zjistí, že už to nepotřebuje – a stane se tak dospělým člověkem.“>Souhrn úvah k tématu filosofické antropologie.
Předkládaná kniha je souhrnem úvah k tématu filosofické antropologie, jež autor původně přednesl v rámci přednáškových kurzů pro budoucí učitele a vychovatele na Karlově univerzitě v Praze. Sestává ze tří částí, které se liší hlediskem i metodou. První část shrnuje to nejdůležitější, co o člověku a…


Formát: MOBI.PDF.EPUB.DOC.TXT.RTF

AUTOR
Jan Sokol
VELIKOST SOUBORU
8,36 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2016
JAZYK
Čeština
ISBN
9788074296826

Stažení celkem:521

Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF.pdf

Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF.epub


Tagy:
stáhnout Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF pdf zdarma kompletní
kniha Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF epub download
stáhnout e-kniha Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF mobi
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF torrent
stáhnout Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF čeština zdarma
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF číst on-line
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF free download
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF pdf torrent
stáhnout Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF mp3
audiokniha Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF off
stáhnout Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF zdarma
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF kniha online PDF
koupit Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF zlevněné levný
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF pdf|lit|epub|mobi
Člověk jako osoba: Filosofická antropologie PDF kompletní PDF

A ‚read‘ is counted each time someone views a publication summary (such as the title, abstract, and list of authors), clicks on a figure, or views or downloads the full-text.


Filosofická antropologie: člověk jako osoba . SOKOL, Jan. Filosofická antropologie: člověk jako osoba. Praha: Portál, 2008. ISBN 978-80-7367-422-9. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS } Základní údaje; Originální název: Filosofická antropologie: člověk jako osoba …

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *